Linka bezpečí | Blog

Blog

Hana Nečina Vaníčková
Hana Nečina Vaníčková 8 článků
Zpět na blog

Hanka se pohybuje na Lince bezpečí už od roku 2001. Poslední roky před mateřskou dovolenou působila jako vedoucí směny. Po mateřské nastoupila jako konzultantka na Rodičovské lince. Momentálně působí jako vedoucí chatu Linky bezpečí, pracuje v emailových poradnách - pro děti i pro rodiče a současně jako konzultantka chatu Rodičovské linky. Vystudovala jednooborovou psychologii na UK v Praze. Působí jako dula v rámci Českých dul. Je také studentkou psychoterapeutického výcviku v Biosyntéze. Věnuje se lektorování a vedení podpůrných a růstových skupin. Jejím srdcovým spoluautorským projektem je Vztek matek.

Články autora:

Jak zvládnout potíže dítěte při adaptaci na docházku do MŠ

Ač už děti do školky nastoupily, nebo teprve nastoupí, mohou se nějakým způsobem s docházkou potýkat. Vždy se vyplácí dítě na to, že nastoupí do školky, připravit předem. Mluvit s ním o tom, jak to ve školce chodí, co ho čeká, že tam bude bez rodičů…Dítě tak postupně přivyká faktu, že přijde tato pro ně zcela zásadní změna.

číst dál

Chat Linky bezpečí – když se služba Linky bezpečí stane opravdu nízkoprahovou

Digitální komunikace je dětem vlastní. Je to způsob komunikace, který je plně integrovaný do jejich každodenní reality. Chat Linky bezpečí je kromě telefonické linky a e-mailové poradny další služba, která je nyní, dá se říci, na vzestupu. Je o ni velký zájem ze strany klientů a opravdu se nám nestává, že by konzultant na klienta po otevření chatovací místnosti musel dlouho čekat.

číst dál

Můj (před)školák mě „nevnímá“, co s tím?

Možná máte podobnou zkušenost jako jiní rodiče odrostlejších batolátek a předškoláků. Zdá se, že potomek nevnímá příliš, co se kolem děje, je většinu času ve svém světě. Kouká rozmlženým pohledem kamsi, zatímco ostatní pružně reagují, on/a si mluví pro sebe nebo něco vypráví bez ohledu na dění kolem sebe, zůstává pozadu nebo se naopak do něčeho vrhá a nereaguje na vaše výzvy.

číst dál

Mám strach o své dítě. Co když se mu něco stane?

Asi mi dáte za pravdu, že často už od momentu, kdy žena otěhotní, se o své dítě začíná bát. Nejde o nic patologického, ale o běžné obavy ve smyslu: aby bylo zdravé, aby bylo spokojené a nedělo se mu nic zlého. Tento strach vychází z fyziologické potřeby své dítě chránit, aby přežilo. Někdy se ale rodiče potýkají s obavami, které omezují jejich běžné fungování a také velkou měrou ovlivňují zdravý vývoj dítěte.

číst dál

Mám malé dítě a jsem s ním doma na rodičovské

Na Rodičovskou linku se ozývají také ženy, které jsou doma s malými dětmi na rodičovské. Volávají s různými tématy, ale často tato témata mají něco společného. Své děti milují, hodně jim obětují, a ochotně o ně pečují. Chtějí pro své děti jen to nejlepší. Na rodičovské se ale cítí unavené, dny jsou jeden jako druhý. Zažívají ze sebe a ze životní situace zklamání.

číst dál

Dneska už mě vážně štveš!

Pokud máte děti, pak jsem přesvědčená o tom, že jste to také sami na vlastní kůži zažili. A nejspíš nejednou. Vztek na své dítě. Prudký, silný. Je tady a máme před očima rudo. Může se střádat, až přijde ta pověstná poslední kapička a pohár trpělivosti prostě přeteče…

číst dál