Nový partner rodiče

Někdy rodiče s novým partnerem založí novou rodinu. Může se stát, že takhle získáš i nové sourozence. Sžívání s novými členy rodiny může být těžké pro všechny. Spojení dvou, do té doby cizích rodin, dohromady může přinášet řadu problémů.

Co s tím?
Pokud je pro Tebe složité zvyknout si na novou rodinu, nemusíš na to být sám/a. Můžeš si o tom promluvit s rodiči, nebo jinými blízkými lidmi. Máš právo říct, jak se v nové rodině cítíš a požadovat klidný domov.

Pokud bys o tom chtěl/a mluvit s někým nezaujatým, můžeš se obrátit na Linku bezpečí.
Nový partner rodiče

Modelový příběh:

...Už jsem vážně v koncích…u nás doma je to strašný…matčin nový přítel je silný alkoholik. Nesnáší bráchu, mě ani mého přítele. Dnes mě vyhodil... za půl roku mi bude 18. Můžu jít bydlet k příteli? Barák je babičky, on u nás jen přežívá, všem rozkazuje, jenže moje máma to neřeší. Má nás určitě ráda, ale bojí se, že by nás s bráchou sama neuživila.  Já už nemám sílu tu s ním být dál. Jsem už vážně na dně...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.