Linka bezpečí | Projekt pasivního poradenství – video o Lince bezpečí

Projekt pasivního poradenství – video o Lince bezpečí

V novém, již pátém videu představujeme telefonickou službu Linky bezpečí. Video je tentokrát trochu delší, neboť hlavním záměrem bylo srozumitelně dětem a mladým lidem ukázat, jak telefonická služba Linky bezpečí probíhá. Zjednodušeně řečeno, co se děje od chvíle, kdy se k nám klient dovolá.

Cílem bylo naše klienty nejen informovat, ale především zklidnit, předat jim zprávu, že nevadí, když se těžko hledají slova, když nejde začít, když se chce při hovoru plakat, když je přítomen stud, strach, vztek, či jakákoliv jiná emoce. Vysvětlit, že jsme připraveni naslouchat a pomoct mluvit o tom, o čem klient potřebuje.

Zvolili jsme graficky přehledné zpracování, které, s pomocí symbolů, a doprovodným mluveným slovem srozumitelně vysvětluje fungování telefonické služby. Věříme, že video pomůže odstranit obavy dětí, které se teprve odhodlávají zavolat na Linku bezpečí a představit nás dětem, pro které jsme dosud neznámá služba.

Za profesionální zpracování nového videa děkujeme agentuře Old&Rich Production. Scénář připravil odborný tým Linky bezpečí, z.s. Videa postupně najdete na naší stránce www.linkabezpeci.cz. Dále v playlistu na YouTube.

Děkujeme za finanční podporu projektu Nadace rozvoje občanské společnosti NROS, Nadace O2, ČSOB a Colonnade Insurance S.A.

Kam pokračovat dál

Videa, články, podcasty

Pochybovat o sobě je běžná součást dospívání