Linka bezpečí | Jak nás podpořit

Jak nás podpořit

denně vyslyšíme
až 400 dětí
pomáháme nonstop
24 / 7 / 365
zajistí pomoc až 5 dětem
1 200 Kč

Ročně pomůžeme po telefonu, chatu a e-mailu přes 100.000 dětem v nouzi. Navštívíme více jak 8.000 děti na školách a v klubech. Webovou poradnu využije 73.125 návštěvníků. Pracujeme nonstop, ale bez našich dárců by to nebylo možné. Svým darem ulehčíte dětská trápení a společně udržíme již 30. rok provozu dětské krizové linky

Jednotlivci

Jak nás podpořit jako jednotlivec

Dárcovská brána Nejjednodušší cesta k podpoře vede přes naši dárcovskou bránu. Navíc získáte přístup ke svým darům, potvrzením do daní a informacím z Linky bezpečí.
DMS Pro měsíční podporu naší organizace využijte dárcovskou SMS ve tvaru DMS TRV LINKABEZPECI 190 (90, 60 nebo 30) na číslo 87777. Cena jedné DMS je 190/90/60/30 Kč měsíčně. Více informací
Bankovní účet Hlavní dárcovský účet je 3856680/0300. Doporučujeme zadání přes dárcovskou bránu.
Pro zahraniční platbu IBAN: CZ61 0300 0000 0000 0385 6680; SWIFT (BIC): CEKOCZPP
ČSOB NaDobrouVěc Zapojit se můžete jednoduše i tím co děláte denně: platba kartou.
V aplikaci ČSOB Smart v sekci Nabídky – Účty a karty najdete službu ČSOB NaDobrouVěc. Z nabízených organizací si vyberte Linku bezpečí. Zvolte výši příspěvku – 0,1 %, 0,5 % nebo 0,8 % z každé platby kartou. Výši můžete kdykoli změnit nebo podporu zcela pozastavit. Potvrzení o darech pro daňové účely najdete přímo v internetovém bankovnictví.
GIVT Podpořte nás při svých nákupech na více než 1️ 200 e-shopech. Nezaplatíte nic navíc! Stačí před každým nákupem navštívit náš profil na GIVT nebo si stáhněte GIVTího Pomocníka, který vás upozorní, jestli obchod Linku bezpečí podpoří.
Dar ze závěti Pomáháte za života, pomáhejte i po něm. Je to přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svou rodinu i své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit činnost vybrané dobročinné organizace. Více informací

Potvrzení o darech

Pro snížení základu daně dle Zákona o daních z příjmů č. 586/1992 Sb. si potvrzení jednoduše stáhnete ve svém profilu. Odkaz na něj naleznete v patičce e-mailů, které vám na základě daru zasíláme. Potvrzení obdržíte na vaši e-mailovou adresu také v lednu po ukončení roku. Platíte-li převodem, je možné si jej i vygenerovat.

Potřebujete bližší informace?

Firmy

Jak nás podpořit jako firma

Dar převodem na účet Nejjednodušší cesta k podpoře vede převodem daru na účet 3856680/0300. Darovací smlouvu nalezte zde. Stejně jako v ostatních případech vaši firmu uvedeme na mapadobra.cz a poskytneme letáky a bannery s vaší podporou.
Podíl z prodeje Určete si částku, kterou chcete vyčlenit na naši podporu prodejem svých produktů a služeb. Na obaly těchto produktů rádi poskytneme naše logo. Při koupi takového produktu každý pozná, že podporuje provoz dětské krizové linky.
Zapojení zaměstnanců Uspořádejte pro své zaměstnance rodinný den, sportovní odpoledne, den otevřených dveří, výroční akci, firemní večírek a spojte příjemné s užitečným. Velmi oblíbené je tzv. charitativní pečení nebo výroba dárečků a následný prodej uvnitř firmy mezi zaměstnanci. Výtěžek z prodeje poputuje na provoz Linky bezpečí. Rádi vás v této akci podpoříme – zašleme vám aktuální letáky, brožury nebo jen zašleme logo pro přípravu vaší pozvánky. Stačí, když se s námi dopředu spojíte. Následně propojíme vaši akci s naší Facebookovou stránkou, příp. pomůžeme s tiskovou zprávou.
Podpora výrobky nebo službami Nemůžete nás podpořit finančně a přitom byste nám rádi pomohli? Propojte svůj předmět činnosti s Linkou bezpečí. Máme svoje call centrum, kde běží provoz 24 hodin denně – hodí se nám kancelářský nábytek, židle, ale také dezinfekční prostředky, kancelářské potřeby, ale třeba i něco dobrého na zub pro doplnění energie při nočních službách. Kromě toho oceníme např. občasnou pomoc grafiků.
Umístění zapečetěné kasičky Není nic jednoduššího než uspořádat veřejnou sbírku. S přípravou rádi pomůžeme, zašleme zapečetěnou kasičku, do které mohou vaši zaměstnanci, zákazníci nebo návštěvníci přispět dobrovolnou částkou. Po skončení sbírky nám neporušenou kasičku zašlete zpět nebo si ji vyzvedneme osobně. Následně ji na úřadě necháme rozpečetit a spočítat vybranou částku. Budeme vás informovat o výsledné vybrané částce, která bude připsána na náš účet.
Podpora prevence Připadá vám příspěvek na provoz Linky bezpečí příliš obecný a raději byste směřovali pomoc na konkrétní projekt? Můžete podpořit tvorbu blogů nebo podcastů, které reflektují aktuální témata, se kterými se na nás děti a dospělí obrací. Myslíme také na dětskou prevenci, pořádáme workshopy pro školy a sportovní kluby pod názvem Linka bezpečí NAŽIVO (LBN). Stačí se s námi spojit a vystavíme vám darovací smlouvu na podporu konkrétního projektu.

Dar ze závěti

Pomáháte za života, pomáhejte i po něm. Je to přirozená cesta, jak pokračovat v dobrých skutcích. Sepsáním poslední vůle zabezpečíte především svou rodinu i své blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit činnost vybrané dobročinné organizace. Více informací

Dar převodem na speciální účet Můžete se setkat s transparentním účtem Linky bezpečí 268194029/0300. Obdržíte-li darovací smlouvu s tímto účtem, prosíme z důvodu naší evidence o směrování daru právě na něj. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete bližší informace?

Státní správa

Jak nás podpořit jako město, městys nebo obec

Vedle dotačních programů se můžete inspirovat u firemního dárcovství.

Kontakty

Generální partneři

Logo Ministerstvo vnitra České Republiky
Logo RSJ Foundation
Logo čsob
Logo Nadace O2
Logo Ministerstvo práce a sociálních věcí