Linka bezpečí | Chatuj s námi

Chatuj s námi

Než začneš chatovat

Provozní informace

Chat je otevřený denně 9-13h a 15-19h. Využít ho můžeš, pokud je ti méně než 18 let, nebo jsi mladší 26 let a současně studuješ. Pro vstup je potřeba se zaregistrovat (vytvořit si nick a heslo). Denně je možné využít až 90 minut chatovacího času. Pro dospělé, kteří se chtějí poradit ohledně dítěte, je k dispozici Rodičovská linka.

Anonymita

Nemusíš sdělovat své jméno a adresu. V případě, že nám sdělíš své jméno, celou adresu a zároveň budeš popisovat závažné situace, jako jsou např. týrání, zneužívání, zanedbávání apod. budeme muset tuto informaci předat dle zákona dalším institucím i bez tvého souhlasu.

Jak chat probíhá

Rychlé skrytí stránky

V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko „Skrýt stránku“. Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Potom se můžeš vrátit zpět a chatovat s námi dál. Když se do 10 minut neozveš, konzultant chat s tebou ukončí.

Tykání nebo vykání

Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Zjistí-li pracovník dospělost klienta až v průběhu chatu, omluví se za dosavadní tykání a dále již vyká. Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.

Po ukončení chatu

Historie chatů

Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, přihlas se kdykoliv do svého účtu a na úvodní stránce klikni na Seznam chatů. Tam si můžeš číst proběhlé chaty anebo je mazat. Pokud je nesmažeš, po roce se smažou automaticky.

Odhlášení z chatu

V případě, že nebudeš na chatu reagovat (nebudeš psát) déle než 10 minut, pracovník chat ukončí. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na tvůj e-mail odpovíme do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu

Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.