Napiš nám


  • věk - nabízíme Ti internetové poradenství, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student prezenčního studia do 25 let včetně
  • provoz - napsat můžeš kdykoli, na dotazy odpovídáme v nejkratším možném termínu, zpravidla do 3 pracovních dnů ode dne přijetí dotazu, odpověď zasíláme na adresu, ze které dotaz přišel, popř. na tu, kterou v dotazu uvedeš
  • jazyk - psát můžeš česky popř. slovensky, v poradně odpovídáme vždy česky

Než napíšeš do poradny LB, podívej se na pravidla a užitečné informace pro Tebe.


Napsat nám můžeš na pomoc@linkabezpeci.cz ze své e-mailové adresy nebo využij tento formulář:
(Přes formulář lze poslat dotaz pouze o velikosti 2000 znaků, delší nepůjde odeslat. Pokud potřebuješ napsat více, pošli dotaz rovnou ze svého e-mailu.)

Pokud napíšeš přes formulář, pozorně zadávej svou adresu, na kterou chceš poslat odpověď. (Nezadává se adresa pomoc@linkabezpeci.cz, ale Tvá/Vaše adresa.) Jestliže v ní uděláš chybu, nemůžeme Ti odpověď zaslat. Pokud Ti do tří pracovních dnů odpověď nepřijde, zkus napsat ze svého e-mailu a nebo si zkontroluj, že nemáš plnou schránku. V případě plné schránky zkoušíme zaslat odpověď opakovaně, nejdéle však týden ode dne zaslání dotazu.

 

Co je dobré vědět, než nám napíšeš 

Anonymita
Nemusíš psát, jak se jmenuješ, nebo kde bydlíš. V případě, že nám napíšeš své jméno, celou adresu a zároveň budeš ve svém e-mailu popisovat závažné situace, jako jsou např. týrání, zneužívání, zanedbávání apod., budeme muset tuto informaci předat dle zákona dalším institucím i bez Tvého souhlasu. Proto je lepší žádné informace o sobě neuvádět, abychom se na případné pomoci domluvili společně.

Zdarma
Za poradenství se neplatí, (musíš mít pouze připojení k internetu).

Co se stane po napsání dotazu
Nejprve dostaneš potvrzení, že jsme dotaz obdrželi. V samotné odpovědi můžeš očekávat podporu, pochopení, nabídku možných řešení Tvé situace, včetně odborných doporučení, popř. odkazů na organizace a instituce, které se tématem, které řešíš, zabývají.
POZOR - vše, co nám chceš sdělit, je potřeba napsat do e-mailu. Neposílej nám přílohy, z bezpečnostních důvodů je neotvíráme, ani žádné neposíláme.

Tým poradny
Odpovědi zpracovávají odborní pracovníci Linky bezpečí, kteří mají výcvik v internetovém poradenství. Každou odpověď ještě čte vedoucí poradny nebo jeho zástupce. Pokud píšeš opakovaně, snažíme se, aby Ti odpovídal stále stejný pracovník, pokud to jde. V našem týmu je nás 24.

Poradna neposkytuje

  • jednoznačné rady a návody
  • nemůžeme za Tebou vyjet nebo Tě ubytovat
  • nemůžeme Ti zavolat, pouze si s Tebou můžeme psát
  • nemůžeme kontaktovat osoby, které zmiňuješ v e-mailu (Například: Nemůžeme volat Tvým rodičům či kamarádům a říkat jim, že něco mají nebo nemají dělat.)

Váháš nás kontaktovat? Chceš vědět, jak Linka bezpečí funguje?

Chceš vědět, s čím se děti na Linku bezpečí obrací?