Chatuj s námi

 
UPOZORNĚNÍ – OD 24.10. 2016 NAJDETE CHAT LINKY BEZPEČÍ V PROVOZU NA NOVÉ ADRESE: http://elinka.iporadna.cz/linka-duvery

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ, ABY SE TI S NÁMI NEPŘERUŠIL CHAT – pokud používáš prohlížeč Explorer, neminimalizuj během chatu obrazovku dolů na lištu, chat se pak odpojí. Doporučujeme používat prohlížeče Mozilla Firefox nebo Google chrome, ve kterých se to neděje. 

V souvislosti s přechodem na nový chat budou smazány všechny současné nicky. Pokud budete chtít na nové adrese navázat na to, co jste s námi již probírali, vytvořte si prosím stejný nick, pod kterým jste si s námi již chatovali. V případě, že přijdete pod novým nickem a budete chtít navazovat, napište svůj původní nick konzultantovi LB, aby se mohl podívat na zprávy z minulých chatů. Děkujeme za pochopení a přejeme všem příjemné chatování v novém prostředí :)

  • provoz - chat Linky bezpečí je otevřen každý den (od pondělí do neděle) od 15 do 19 hodin, o víkendech a svátcích navic od 9 do 13 hodin
  • věk - vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student prezenčního studia do 25 let včetně
  • přihlášení/registrace – pro vstup je potřeba se zaregistrovat na xchatu, doporučujeme Ti udávat pouze přezdívku
  • délka 1 chatu - v jeden den nejdéle 90 minut 


Než vstoupíš na chat LB, podívej se na pravidla a užitečné informace pro Tebe.

VSTUP NA CHAT
 

Co je dobré vědět, než začneš chatovat

Anonymita
Nemusíš sdělit své jméno a adresu.

Rychlé skrytí stránky
V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko "Skrýt stránku". Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Potom máš asi minutu na to, aby ses k nám vrátil (například tlačítkem zpět). Přibližně po minutě bude chat ukončen, a když v něm budeš chtít pokračovat, musíš se přihlásit znovu.

Historie
Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, máš možnost se podívat do sekce „moje rozhovory“, tam všechny Tvé chaty zůstávají. Nikdo další kromě Tebe a našeho pracovníka je nevidí. Je jen na Tvém rozhodnutí, zda je tam necháš, nebo je smažeš.

Odhlášení z chatu
V případě, že nebudeš na chatu reagovat (nebudeš psát) déle než 10 minut, pracovník Tě odhlásí z místnosti. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na Tvůj e-mail odpoví do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu
Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Tykání/vykání
Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Zjistí-li pracovník dospělost klienta až v průběhu chatu, omluví se za dosavadní tykání a dále již vyká.
Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.


Váháš nás kontaktovat? Chceš vědět, jak Linka bezpečí funguje?

Chceš vědět, s čím se děti na Linku bezpečí obrací?