Strach z reakce rodičů

Jsou věci, u kterých nevíš, jak na ně budou rodiče reagovat?
Nebo naopak dopředu víš, že se jim to moc líbit nebude?


Může to být důvod, proč máš před nimi svá tajemství, nebo proč oddaluješ něco jim říct.
Rozhodně se s takovými starostmi nepotýkáš sám. Na Linku bezpečí volají denně děti, které mají strach z reakce svých rodičů.

Co s tím?
Můžeš popřemýšlet, jestli jsi podobnou situaci už nezažil/a v minulosti. Pokud ano, co Ti ji tehdy pomohlo překonat?
Můžeš zkusit zapojit i nějaké blízké, aby Ti pomohli s rozhovorem s rodiči. Třeba by jejich přítomnost či přímluva zmírnily očekávanou reakci rodičů.

Pokud chceš, obrať se na Linku bezpečí a popovídej si s námi o tom, jak se teď nejlépe zachovat. Jak se říká „víc hlav víc ví“ a určitě si zasloužíš nebýt na to sám/sama.
Strach z reakce rodičů

Modelový příběh:

Udělala jsem blbost a teď se bojím, co na to řeknou naši. Vždycky mě měli za slušnou, mrzí mě, že je zklamu. S holkama jsme si ve škole dělaly srandu ze spolužačky. Začalo se to řešit a rodiče budou pozvaný do školy. Mrzí mě to, už jsem se jí omluvila. Mám strach, co bude následovat...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.