Útěk z domova

Už to nevydržím, nejradši bych utekl.
Po škole jsem se nevrátila domů. Bojím se, co bude dál...


Důvody, proč se děti rozhodnou odejít z domova, jsou různé. Nejčastěji jde o:


Co s tím?
Být bez domova na ulici je však hodně složité a problémy to vyřešit nepomůže. Naopak, mohou se přidat i další – je mi zima, mám strach, co bude, až mě najdou, kde přespím, co budu jíst, co se školou...
Je užitečné začít řešit důvod, který k útěku vede. Pokud se s tím podaří něco udělat, pak na útěk vůbec nemusí dojít. Na řešení toho Tvého důvodu nemusíš být sám/sama.

Pokud jsi na útěku z domova nebo o útěku zatím uvažuješ, zavolej na Linku bezpečí. Můžeme společně hledat pomoc.

Útěk z domova

Modelový příběh:

Potřebuji poradit, protože doma to už nevydržím. Pořád po mě řvou, otec je věčně nalitý a pak je agresivní. Bojím se ho, chci jít jinam. Jediný, kdo mě drží nad vodou je přítel, chtěla bych bydlet u něj. Jeho rodiče jsou v pohodě...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.