Chatuj s námi

Od 24.10. 2016  je chat Linky bezpečí v provozu na adrese:
 http://elinka.iporadna.cz/linka-duvery

UPOZORNĚNÍ: Omlouváme se, v současné době řešíme technické potíže. Během chatu se může stát, že se naše nebo Tvoje hlášky načtou víckrát, není to ničí chyba. Pomáhá klávesa F5. Pokud by se Ti stalo, že neuvidíš, co Ti odpovídáme, nebo se chat bez předchozí domluvy přeruší, zkus se přihlásit znovu nebo zavolej na naši nonstop bezplatnou telefonní linku: 116 111 nebo na naši e-mailovou poradnu: pomoc@linkabezpeci.cz. Případně na chaty ostatních organizací, které nalezneš na http://www.elinka.iporadna.cz/
 
V souvislosti s přechodem na nový chat byly smazány všechny současné nicky. Pokud budete chtít na nové adrese navázat na to, co jste s námi již probírali, vytvořte si stejný nick, pod kterým jste si s námi již chatovali. V případě, že přijdete pod novým nickem a budete chtít navazovat, napište svůj původní nick konzultantovi LB, aby se mohl podívat na zprávy z minulých chatů. Děkujeme za pochopení.

  • provoz - chat Linky bezpečí je otevřen každý den (od pondělí do neděle) od 15 do 19 hodin, o víkendech a svátcích navic od 9 do 13 hodin
  • věk - vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student prezenčního studia do 25 let včetně
  • přihlášení/registrace – pro vstup je potřeba se zaregistrovat na xchatu, doporučujeme Ti udávat pouze přezdívku
  • délka 1 chatu - v jeden den nejdéle 90 minut 


Než vstoupíš na chat LB, podívej se na pravidla a užitečné informace pro Tebe.

VSTUP NA CHAT
 

Co je dobré vědět, než začneš chatovat

Anonymita
Nemusíš sdělit své jméno a adresu.

Rychlé skrytí stránky
V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko "Skrýt stránku". Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Potom máš asi minutu na to, aby ses k nám vrátil (například tlačítkem zpět). Přibližně po minutě bude chat ukončen, a když v něm budeš chtít pokračovat, musíš se přihlásit znovu.

Historie
Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, máš možnost se podívat do sekce „moje rozhovory“, tam všechny Tvé chaty zůstávají. Nikdo další kromě Tebe a našeho pracovníka je nevidí. Je jen na Tvém rozhodnutí, zda je tam necháš, nebo je smažeš.

Odhlášení z chatu
V případě, že nebudeš na chatu reagovat (nebudeš psát) déle než 10 minut, pracovník Tě odhlásí z místnosti. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na Tvůj e-mail odpoví do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu
Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Tykání/vykání
Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Zjistí-li pracovník dospělost klienta až v průběhu chatu, omluví se za dosavadní tykání a dále již vyká.
Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.


Váháš nás kontaktovat? Chceš vědět, jak Linka bezpečí funguje?

Chceš vědět, s čím se děti na Linku bezpečí obrací?