Nechci tady být

Myšlenky na sebevraždu mohou potkat kohokoliv, kdykoliv během života.
Můžeš se cítit tak smutně, osaměle a zoufale, že už nevidíš jiné východisko, než se zabít. Když je člověku dlouhodobě zle, nemusí už vidět jiné možnosti.

Proč mě napadají myšlenky na sebevraždu?
Na sebevraždu jako řešení svých potíží může myslet člověk, který se trápí ve vztahu, zažívá šikanu, týrání či neužívání, někdo, komu zemřel blízký, nebo třeba ten, kdo trpí hlubokou depresí nebo je vážně nemocný. Důvodů může být mnoho. Všichni ale zažívají velkou bolest, kterou už neumí sami unést.

Co s tím?
V takové chvíli je důležité mít někoho, kdo pomůže a na koho se můžeš s důvěrou obrátit.

Na Lince bezpečí můžeš mluvit o svých pocitech, ať jsou jakékoliv, tedy i o sebevražedných myšlenkách. Záleží nám na tom, abys mohl/a dostat ze sebe to, co Tě tíží. Linka bezpečí Ti může také pomoci najít řešení, které Tě možná nenapadlo, a pomoci Ti změnit postupně věci tak, aby ses cítil/a lépe. Řešení existují, i když je možná zrovna nevidíš.

Volání na Linku bezpečí je zdarma, 24 hodin denně na telefonním čísle 116111. Můžeš nám i napsat. Můžeme Ti pomoci přivolat rychlou pomoc v případě, kdy jsi v ohrožení života.

Nechci tady být

Modelový příběh:

Často myslím na to, jaké by to bylo, kdybych tu nebyl…stejně bych nikomu nechyběl, nic nemá smysl… někdy si říkám, že stačí malý krok do kolejí  a měl bych klid…jsem ale slaboch, ani to nezvládnu…

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.