Linka bezpečí | Pohled Ježíškovi

Pohled Ježíškovi

Máme již za sebou období, kdy prádelní šňůry hostí namísto vypraných oděvů obálky s nejtajnějšími dětskými přáními. Vše podtrhne brzké ranní cupitání s napjatým výrazem ve tváři: „vzal si to již ten Ježíšek? Jůůůů vzal :-)“.

Bohužel je mnoho přání, která se v dopisech neobjeví a zůstanou nevyřčena. S některými se „naštěstí“ setkají naši konzultanti na Lince bezpečí a Rodičovské lince. Dokáží se tak zhostit role Ježíška. Být na počátku cesty s vidinou šťastného konce. Těžko se dá například zapomenout na štědrý večer, kdy si konzultant „jen“ zazpíval koledy s dítětem, které trávilo tento dětský den doma samo…

Zavolat a svěřit se konzultantovi obnáší neskutečnou odvahu, ta je odměněna opravdovou pomocí a maximální anonymitou. Tu ctíme i v komunikaci k veřejnosti při představení: co Linka dělá, s čím může pomoci. V těchto dnech se můžete setkat se sděleními, která nejsou příjemná, nebudí radost. Vycházejí však z naší praxe, ale zároveň v rámci anonymity nejsou přesně adresná.

Je to tak, Linka bezpečí nejsou žerty dětí, kolik stojí stěrače na ponorku apod. Dalším smyslem sdělení je alarmující počet hovorů, které bohužel díky financím a kapacitě nelze odbavit. Ano, Linka bezpečí není instituce plně zabezpečená státem. Zda chceme poskytnout péči i dalším volajícím, rozšiřovat služby, je třeba finanční podpory firem, obcí a široké veřejnosti. I drobné podpory se nesmírně vážíme a každému dárci patří velké díky.

A co vy? Máte již odeslaný svůj pohled Ježíškovi (web byl dostupný do 31. 1. 2019)? Má to smysl.

Kam pokračovat dál

Videa, články, podcasty

Pochybovat o sobě je běžná součást dospívání