Konfliktní vztahy

Zažíváš ve vztahu se svou holkou nebo klukem zrovna neshody a hádky?
Nejsi spokojená/spokojený a nevíš, jak z toho ven?
Máte na věci jiné názory a nemůžete se dobrat společně řešení?


Čas od času se konflikty a problémy objeví v každém vztahu. Někdy mohou mít podobu až vážné krize a je docela těžké je zvládnout.

Co s tím?
Někdy může pomoci si s partnerem či partnerkou otevřeně povědět, jak se teď ve vztahu máte, co byste potřebovali, abyste se spolu mohli mít líp. 
Pokud to nezvládnete sami, je možné požádat o pomoc někoho nezaujatého. Může to být někdo z vašich známých, ale třeba i odborník na mezilidské vztahy – psycholog.

I Linka bezpečí Ti nabízí prostor, kde můžeš o svém vztahu mluvit. Stačí nám zavolat na 116111 nebo napsat.

Konfliktní vztahy

Modelový příběh:

Mám přítele, chodíme spolu už tři měsíce. Když jsme spolu, tak je to moc fajn, ale když jsou s námi ještě kámoši, chová se úplně jinak. Moc si mě nevšímá, směje se hlavně s nima a občas mě i ztrapňuje. Chtěla bych, aby se i před nimi choval tak, jako když jsme spolu…. Někdy mi i řekne, že nemá čas, a pak ho venku vidím s nimi. To mě moc mrzí...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.