Kamarádi

Mít dobré kamarády, na které se dá spolehnout a je s nimi legrace, je super.

Stejně jako mezi dospělými i mezi dětmi a mladými lidmi nepanuje vždycky dobrá nálada a pohoda. Na Linku bezpečí se obrací hodně dětí, které trápí neshody a hádky s kamarády nebo posmívání ostatních.

Někdo má o své kamarády strach a chce jim pomoci.

Také jsou děti, které kamarády zatím hledají a chtějí se seznámit...

Co s tím?
Ať už se týká Tvé trápení s kamarády čehokoliv, bylo by fajn, abys na to nebyl/a sám/sama. Můžeš se zkusit poradit s rodiči, s učiteli či jinými lidmi, kterým důvěřuješ.

Rádi Tě vyslechneme a popovídáme si o tom s Tebou i na Lince bezpečí.

Kamarádi

Modelový příběh:

Měl jsem nejlepšího kámoše, Martina, je to spolužák, všechno jsme si spolu říkali a chodili spolu ven...jenže jsem onemocněl, byl 14 dnů doma a on se mezitím začal bavit s Petrem. Mně říká, že už nemá tolik času, aby šel ven s mnou, ale pak je vidím spolu. Strašně mě to mrzí...

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.