Volba školy

Čeká Tě rozhodnutí, na jakou školu jít?

Takové rozhodování není právě snadné.

Co s tím?
Pomoc Ti mohou v pedagogicko-psychologické poradně, kde by Ti řekli, v jakých oborech jsi právě Ty dobrý/dobrá.

Pokud se nemůžeš na výběru školy shodnout s rodiči, protože mají jinou představu o Tvé budoucnosti než Ty, můžeš se obrátit na sociální pracovnici/pracovníka na oddělení sociálně-právní ochrany dětí na městském nebo obecním úřadě. Jejich úkolem je hájit Tvé zájmy.

Pokud si o těchto možnostech či celkově o celé situaci chceš více promluvit, stačí se obrátit telefonicky nebo písemně přes chat nebo e-mailem na Linku bezpečí.

Volba školy

Modelový příběh:

Strašně mě baví historie  a chci jít na peďák, ale naši si myslej, že je to blbost, že s tím nemám žádnou budoucnost, a furt mi vnucujou, že mám jít na práva, pak prej budu za vodou…

Uvedený příběh není přepisem reálně uskutečněného hovoru s klienty. Jedná se o smyšlený text, který vyjadřuje některé z typických aspektů hovorů na uvedené téma. Zachováváme naprostou anonymitu svých klientů.

Trápí tě něco podobného?

Pokud tě cokoli trápí, neboj se svěřit, protože ne nadarmo se říká, že sdělená bolest je poloviční a sdělená radost pak dvojnásobná. Na Lince bezpečí jsme nepřetržitě ve dne v noci, kdykoliv tě nejen rádi vyslechneme, ale pokusíme se ti i pomoci.