Linka bezpečí | Blog

Blog

Adéla Zástěrová
Adéla Zástěrová 3 články
Zpět na blog

Adéla nastoupila na Linku bezpečí v lednu 2024 jako interní konzultantka. Aktuálně je stále studentkou – dokončuje magisterský stupeň na Vysoké škole ekonomické (na Fakultě podnikohospodářské) a zároveň nedávno dokončila bakalářské vzdělání v oboru psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kde od září 2024 pokračuje v navazujícím magisterském stupni. K tomu se věnuje různým psychologickým praxím a stážím. Dříve také pracovala například jako chůva v dětském klubu. Ve svém volném čase se Adéla ráda věnuje mnoha činnostem (má ráda pestrost!), mezi které patří různé sportovní aktivity.

Články autora:

Krize přátelství. Známe se od dětství, ale teď si nemáme co říct.

Přátelství může představovat jeden z velmi důležitých pilířů v našem životě. Někteří přátelé tu s námi jsou od raného dětství, některé blízké jsme potkali na střední škole nebo při nočním rozhovoru na koleji, s jinými jsme se právě seznámili. Vazby to mohou být opravdu pevné a mohou přispívat k naší celkové spokojenosti. Přátelé nás provází životem, znají naše silné i slabé stránky a často vědí víc než rodina. Přesto čas od času dochází k tomu, že přátelství prochází krizí. Někdy je úspěšně překonána a vztah posune, jindy může vztah ukončit. Člověka to může velmi mrzet, přesto je to přirozenou součástí mezilidských vztahů obecně.

číst dál

Problémy s jídlem. Kdy je čas hledat pomoc?

V poslední době se mluví stále častěji o poruchách příjmu potravy – v médiích, na sociálních sítích či mezi lidmi v okolí. Zároveň tu neexistují jen samotné poruchy příjmu potravy. Člověk se může potýkat s potížemi s jídlem i bez rozvinutého onemocnění. I když je asi potřeba zmínit, že hranice mezi potížemi a poruchou příjmu potravy může být někdy dost tenká. Co potíže s jídlem zahrnují a jaké kroky je možné podniknout?

číst dál

Bisexualita jako fáze?

Bisexualita není jen fáze. Ale v životě může nastat fáze, kdy si člověk bisexualitu uvědomí.

Člověk občas může přijít na svou sexuální orientaci i později. Každý nemusí procházet klasickým coming-outem od svých 13 let a po dvacítce mít jasno. Takové uvědomování nemusí být snadné, může vyvolávat vcelku širokou škálu pocitů – pozitivních i negativních.

číst dál