Linka bezpečí | Blog
Blog
Ze střední na vysokou. Jak zvládnout zkouškové a nezbláznit se

Změna v podobě přechodu ze střední školy na vysokou školu je poměrně zásadní a představuje často významný milník v životě mladého člověka. Už jenom zorientovat se v systému VŠ je dost náročné. Ve své praxi se setkávám převážně se studenty z humanitně zaměřených oborů, které mají například oproti oborům technickým to specifikum, že studium bývá o něco méně strukturované. Zvládnout zkouškové, zachovat si duševní zdraví a zůstat „v pohodě“ je možné, ať už jde o jakýkoliv obor. Chce to ale přípravu a trochu péče o sebe.
Zlomenina sebevědomí / článek Psychologie.cz napsaný ve spolupráci s Linkou bezpečí

„Jsem už přes půl roku zaseknutá ve velmi nepříjemném stavu. Jako bych utrpěla zlomeninu sebevědomí,“ napsala nám čtenářka Hanka. Její příběh vám nejspíš bude povědomý. Nebo je tu někdo, kdo se nebojí ztrapnění, ponížení, znemožnění? Navíc od člověka, kterého jsme si vážili, a před lidmi, na kterých nám záleží? Jak po takovém zranění zahojit duši?
Neznali se a přesto...
Nikdy v tom nebudu dobrý…

Už jste tuto či podobnou větu od svého dítěte slyšeli? Přesto, že je talentované a má schopnosti, které by mu k úspěchu a k vysněnému cíli mohly pomoci, skleslým hlasem o sobě pochybuje, nevěří si? Obává se neúspěchu? Pomozte mu vnímání svých schopností změnit a podpořte ho v rozvíjení nového způsobu myšlení. Aby se vše zdařilo, musíte se novému myšlení naučit především vy, rodiče.
Odpočinek: zbytečnost nebo nutnost?

Prázdniny klepou na dveře! Blíží se několik týdnů, během kterých děti a dospívající opustí školní lavice a mohou se vydat vstříc cestování, táborům a novým zážitkům. Letní volno by se však nemělo stát jen honbou za co nejlepšími fotkami na sociální sítě, mělo by být především prostorem pro odpočinek a relaxování těla i mysli po náročném školním roce. Proč je to důležitá, i když často opomíjená, aktivita?