Linka bezpečí | Blog

Blog

Kristina Lanská
Kristina Lanská 4 články
Zpět na blog

Kristina vystudovala cestovní ruch a mezinárodní vztahy, přičemž dva semestry strávila v zahraničí. S Linkou bezpečí je ve spojení od roku 2019. Nejprve pracovala jako konzultantka na telefonu, nyní působí v e-mailové poradně. Práce s lidmi ji naplňuje, proto se v oboru neustále vzdělává. Také ráda píše a propojování obou těchto světů ji baví. V současné době je frekventantkou Akademie pro lektorky předporodní přípravy u společnosti Aperio.

Články autora:

„Ježiši, ty se řežeš!“ Než začnete kázat, kousněte se do jazyku

„Ježíši, ty se řežeš!“ Je přirozené, že rodiče reagují na sebepoškozování dětí šokem. Zahlédnou syna při převlékání a zjistí, že má po těle podivné šrámy. Vejdou do koupelny, kde se dcera zapomněla zamknout a najdou ji krvácející s žiletkou v ruce. Na podobné situace obvykle nejsme připraveni, ale pokud zachováme v kritickou chvíli chladnou hlavu, můžeme tím celé věci obrovsky prospět.

číst dál

Nutkání ublížit si. Na různé emoce pomáhají různé úlevové techniky

Sebepoškozování je nevhodná strategie, kterou se lidé pokouší vymanit ze svých negativních emocí a prožitků. Takové jednání vypadá dramaticky a může skutečně vést k závažným důsledkům. Jestliže si někdo ubližuje, neznamená to ještě, že to s ním musí špatně dopadnout. Je však třeba se k problému aktivně postavit a vyhledat co nejdříve pomoc. Odkláněcí techniky jsou možnost, jak akutní nutkání ublížit si, odvrátit. Celková úzdrava však spočívá v procesu hledání příčin a postupné změně nejlépe v psychoterapeutickém procesu.

číst dál