Linka bezpečí | Blog

Blog

Články s problematikou "Z Linky bezpečí": Zpět na blog

Partnerský přístup lektorů ve školách a klubech je klíčový. Linka bezpečí NAŽIVO nabízí řešení i prevenci.

V průběhu školního roku jezdí Linka bezpečí NAŽIVO za dětmi a studenty do škol a o letních prázdninách do sportovních klubů. Neděláme intervence témat, se kterými nás mladí lidé kontaktují. Tento projekt má preventivní charakter a je čím dál tím víc potřeba a také čím dál tím víc žádaný. V posledních letech doznal několika významných změn. Co všechno se změnilo? A proč byste si měli pozvat Linku bezpečí NAŽIVO i do vaší školy nebo klubu?

číst dál

Slovo editora blogu Linky bezpečí

Milí čtenáři,

každé dva týdny vám přinášíme články, které se dotýkají duševního zdraví a cesty, která k němu má vést. Články se v tomto roce točily kolem sebepoškozování, šikany, úzkosti i sebevražedných myšlenek. Ano, byl to dost intenzivní rok, ve kterém duševní zdraví a potíže dětí a dospívajících sešláply plyn zase o kousek níž k podlaze a přidaly na rychlosti.

číst dál

Omyly a mýty o Lince

Nejen diskuse na veřejnosti nás inspirují k tomu zamyslet se nad omyly a bludy, které o nezisku a potažmo o Lince bezpečí kolují. Je přirozené, že lidi mají zkreslené představy o fungování neziskových organizací a je potřeba neustále vysvětlovat, jak naše služby reálně probíhají. Tak schválně, najdete si tady svou mylnou představu o lince? 🙂

číst dál

Neznali se a přesto...

Povídkový příběh chlapce a psycholožky z Linky Bezpečí, který se protne v jednom rozhovoru a sehraje důležitý okamžik v jejich životě.

číst dál

Smích ze sluchátka na Lince bezpečí

Už se vám stalo, že jste se sami začali smát, i když to vlastně vůbec nebylo vhodné? Nebo se smály vaše děti, žáci nebo děti v kroužku, když se stalo něco nepříjemného a jejich reakce byla prostě jen smích? Proč se vlastně smějeme, i když to vlastně není vhodné? V článku se dozvíte více o smíchu jako o obranné reakci a o tom, jak se smíchem zacházíme na Lince bezpečí.

číst dál