Linka bezpečí | Blog

Blog

Michaela Pišiová
Michaela Pišiová 6 článků
Zpět na blog

Michaela dříve pracovala na Lince bezpečí jako PR specialistka. Své zkušenosti získala studiem oborů sociologie a mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně. Své vzdělání v oborech dále rozšířila dlouhodobým pobytem v Německu, v Hongkongu nebo praxí na volné noze a v PR agenturách.

Články autora:

10 rad pro rodiče, jak „přežít“ vysvědčení

Linka bezpečí denně přijme 400 dětských hovorů, pochopitelně část z nich se týká i vysvědčení. Již tolik neplatí, že pololetí a konec školního roku přináší nával stresu z výsledků. Je dáno větším zaměřením se na průběžné výsledky jak ze strany školy, tak i rodičů. Ale bez povšimnutí toto období na Lince určitě neproběhne. Bojí se děti více špatných známek, nebo vaší reakce? Jste na poslední den školního roku dobře připraveni? Naši odborníci shrnuli 10 rad, jak „přežít“ vysvědčení. Čtěte.

číst dál

Proč děti utíkají z domova?

Linka bezpečí i s ní provázaná Rodičovská linka každý rok přijímá telefonáty od dětí, dospívajících i rodičů, kteří řeší útěk z domova. Náročná rodinná situace, strach, útěk před sebou samým nebo nespokojenost v ústavním zařízení, to jsou nejčastější důvody útěků, shodují se odborníci obou tísňových linek.

číst dál

Sedm rad od dětí, jak být šťastný

Hledáte do nového roku recept na štěstí? Zeptejte se dětí! Mají totiž hned jasno. Linka bezpečí si nechala poradit od 500 malých hlaviček, jak být šťastný. Jednoduchost a hloubka jejich odpovědí vás překvapí.

číst dál

Proč jezdíme za dětmi na základní školy?

Táňa Mančíková a Lenka Ottová patří mezi zkušené odbornice Linky bezpečí. Měsíc co měsíc se nejenom věnují krizovým hovorům, voláním o pomoc a prosbám o rady ze strany malých i větších dětí. S odvahou a nadšením také vyrážejí za žáky přímo do školních lavic. O co se jedná? Linka bezpečí nabízí díky svým partnerům užitečný dvouhodinový kurz Linka bezpečí ve vaší třídě základním školám zcela zdarma. Děti si předem vybírají téma, kterému se chtějí věnovat, proto vám přiblížím, jak takový kurz probíhá.

číst dál

Čtyři rady, které ochrání vaše dítě před kyberšikanou

Internet je pro mnoho dětí a teenagerů druhým domovem. Čas strávený online se dnes může sebejistě poměřovat s časem stráveným osobním kontaktem, proto je nutné oba světy vnímat jako skutečné. Přicházejí totiž s reálným potěšením, naplněním, prohlubování vztahů, ale i zklamáním, kritikou nebo dokonce kyberšikanou. Kyberšikana je tématem, které nabývá na intenzitě, proto rozhodně stojí za pozornost. Poraďte svému dítěti, jak se účinně bránit.

číst dál