Linka bezpečí | Blog

Blog

Články s problematikou "Jak zvládat stres a krize": Zpět na blog

Aby změna nebyla jen na chvíli

Lépe jíst, pravidelně cvičit nebo opustit vztah, ve kterém vám není dobře. To jsou změny, pro které jen odhodlání nestačí. Využít potenciál počátečního nadšení a sílu rozhodnutí je dobrý start. K udržení nového nastavení může pomoci systematický přístup. Objevte ho a podpořte.

číst dál

Ze střední na vysokou. Jak zvládnout zkouškové a nezbláznit se

Změna v podobě přechodu ze střední školy na vysokou školu je poměrně zásadní a představuje často významný milník v životě mladého člověka. Už jenom zorientovat se v systému VŠ je dost náročné. Ve své praxi se setkávám převážně se studenty z humanitně zaměřených oborů, které mají například oproti oborům technickým to specifikum, že studium bývá o něco méně strukturované. Zvládnout zkouškové, zachovat si duševní zdraví a zůstat „v pohodě“ je možné, ať už jde o jakýkoliv obor. Chce to ale přípravu a trochu péče o sebe.

číst dál

Zlomenina sebevědomí / článek Psychologie.cz napsaný ve spolupráci s Linkou bezpečí

„Jsem už přes půl roku zaseknutá ve velmi nepříjemném stavu. Jako bych utrpěla zlomeninu sebevědomí,“ napsala nám čtenářka Hanka. Její příběh vám nejspíš bude povědomý. Nebo je tu někdo, kdo se nebojí ztrapnění, ponížení, znemožnění? Navíc od člověka, kterého jsme si vážili, a před lidmi, na kterých nám záleží? Jak po takovém zranění zahojit duši?

číst dál

Pravidla pro vzteklé batole

V minulém článku jsem uvedla, že to není zase až tak špatně, když se dítě vztekne. Když to všichni úspěšně zvládnou, vztah a důvěra dítěte k rodičům se tím posiluje. Přesto však – mnohým konfliktům a scénám lze předejít. Pomohou nám při tom: pravidla, tempo přizpůsobené dítěti a klid a dobrá nálada (což je to nejtěžší). V tomto článku se zaměřím především na pravidla.

číst dál

Neznali se a přesto...

Povídkový příběh chlapce a psycholožky z Linky Bezpečí, který se protne v jednom rozhovoru a sehraje důležitý okamžik v jejich životě.

číst dál

4 mýty proč (ne)pečovat o vlastní duši

Víte, jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem? A jak do toho zapadá psychoterapeut? Co to znamená, když vám někdo doporučí navštívit psychologickou pomoc? Co očekávat, když se někam objednáte? Kam se objednat, když potřebujete péči o vlastní duši? A co nám často brání tomu, abychom pomoc vyhledali? Zapomeňte na úpisy krví! Tahle péče je nezávazná.

číst dál