Linka bezpečí | Blog

Blog

Články s problematikou "Potíže online": Zpět na blog

Sexting aneb nazí v trní

Sex a erotika už dávno nejsou jen soukromou doménou dvou dospělých lidí, kteří se za zavřenými dveřmi ložnic věnují intimním chvílím. V dnešní době různými způsoby zdokumentovaná nahota „létá“ ve virtuálním světě naprosto nekontrolovatelně. Co je ale ještě mnohem horší, než fotka spoře oblečeného těla? To, když naplno a bez rozmyslu odhalíte své bezpečí a vystavíte se tak všanc komukoli, kdo jde zrovna okolo.

číst dál

Sexting nebo šíření dětské pornografie?

On-line komunikace je nedílnou součástí života většiny lidí a stále běžněji i dětí. Píšou si mezi sebou, se svými rodiči … potud je vše více než v pořádku a velmi užitečné. Pomyslný zlý pán se z dobrého sluhy stává ve chvíli, kdy zapomeneme na úskalí, který tento způsob komunikace může přinést. Typickým příkladem je posílání odhalených fotek, méně typickým, ale stejně nebo více závažným je jejich šíření a sdílení. To už jsme ale úplně v jiném problému…

číst dál

Jak zabránit uvíznutí „V síti“! Víte, jaké změny probíhají u náctiletých?

Jaké to bylo, když vám bylo dvanáct, třináct? Vzpomínáte si? Možná se vám vybaví střípky z událostí a pocitů, které jste v té době zažívali. V dokumentu V síti, který právě vstupuje do kin, je situace pochopitelně odlišná, stejně jako doba i způsob komunikace. Avšak rodící se zvědavost z objevování svého vlastního těla, budí zájem u dospívajících stejně tehdy jako teď. Čím vším musí děti a jejich rodiče projít, aby úspěšně zvládli období adolescence?

číst dál

Tipy a rady pro rodiče i děti jak se pohybovat „V síti“

K tématu celovečerního dokumentu V síti bylo mnoho napsáno a ještě víc zřejmě bude. Pro přehlednost jsme pro vás shrnuli doporučení, jak v podobných situacích postupovat i jak jim předcházet. Rozdělili jsme tipy a rady zvlášť pro rodiče a pro děti. Přikládáme také hned několik užitečných odkazů a kontaktů.

číst dál

Internetoví predátoři pohledem Linky bezpečí

„Píšeme si, je fajn, že má o mě někdo zájem. Sejít se s kámošem nebo kámoškou, se kterou si už nějaký čas píšu, na tom přeci není nic divného… ach jo, kamarádovi to už několikrát nevyšlo, tak si aspoň pošleme fotky. A nemůžou být i trochu lechtivé? Proč ne. Cože?! Chce další, a když je nepošlu nebo nepřijdu, všem je ukáže! Co teď?! Poslat? Neposlat? Co když se to dozvědí rodiče? Vždyť jsme o tom mluvili a výslovně mi to zakázali! Tohle přece nemůže nikdo vidět! A mám za ním jet, i když si to naši nepřejí? Bylo by lepší tu nebýt…“

číst dál

Fenomén internetových výzev (Internet Challanges)

V dnešní době mladí lidé udělají cokoliv, aby prostřednictvím sociálních sítí zaujali své okolí a stali se tzv. virálními. Ve chvíli, kdy začne být jejich tvorba populární, se díky sdílení na internetu začne šířit jako virus. Internetové výzvy jsou právě jednou z možností, jak se veřejně prezentovat na sociálních sítích. Některé z nich mohou být zábavné a pozitivní, jiné naopak mohou být nebezpečné a vést i k trvalým zdravotním následkům.

číst dál