Linka bezpečí | Blog

Blog

Články s problematikou "Z Linky bezpečí": Zpět na blog

3 věci, na které se na lince můžete spolehnout

Linka bezpečí, stejně jako mnoho jiných krizových linek, je tu proto, aby podpořila dítě či mladého člověka, který se ocitl v náročné životní situaci. Potřebuje něco probrat, je zaplavený těžkými pocity a zároveň je připraven nechat si pomoci. Někdy by téma vydrželo i do druhého dne, někdy ne. Nezapomínejme, že o těžkých věcech se těžko mluví. Odhodlání se svěřit může být za 10 minut pryč. Nehledě na vysoce akutní situace typu sebepoškozování nebo chuť se zabít. Proto jsou tu krizové linky, které jsou snadno dostupné právě tehdy a právě tam, kdy to volající potřebuje. A jak dostupná je Linka bezpečí a na co se můžete spolehnout?

číst dál

Už je mi 18. Můžu si říct o pomoc na dětské lince?

„Cože, na Linku bezpečí můžou volat i dospělí?“ Ano, i když ne tak docela všichni dospělí. Linka bezpečí funguje pro děti a studenty do 25 let a znamená to, že třeba i dospělý student střední nebo vysoké školy může klidně zavolat. Také jim poskytujeme podporu a pomoc. Podle statistik v tomto roce Linku bezpečí kontaktovalo 10,5 % klientů, kterým je 18 a více [1]. Jaké jsou témata volání, a máme rozdílný přístup při volání s dospělým?

číst dál

Jak se nasazuje kondom?! Nejen to vysvětluje Linka bezpečí třeba i ve vaší třídě.

I takové dotazy se objevují zcela běžně v průběhu programu Linka bezpečí ve vaší třídě. Stejně jako na telefonu Linky bezpečí, jsou dotazy týkající se sexuality nejčastějším tématem, které si děti volí. Projekt Linky bezpečí má za cíl šíření povědomí o Lince bezpečí a o jejích službách, také ale nabízí ochutnávku témat, která jsou pro žáky a studenty zajímavá, palčivá nebo jinak atraktivní. Jaká to jsou a jaký přístup ukazují lektoři dětem?

číst dál

Projekt pasivního poradenství – video o Lince bezpečí

V novém, již pátém videu představujeme telefonickou službu Linky bezpečí. Video je tentokrát trochu delší, neboť hlavním záměrem bylo srozumitelně dětem a mladým lidem ukázat, jak telefonická služba Linky bezpečí probíhá. Zjednodušeně řečeno, co se děje od chvíle, kdy se k nám klient dovolá.

číst dál

Linka bezpečí řeší v nouzovém stavu častěji psychické obtíže dětí. Její provoz přitom komplikují opatření.

Rozhovor o provozu Linky v době karantén a omezení. Článek vyšel na ct24.ceskatelevize.cz a přinášíme vám jeho přepis. Problémy v rodině, pocit osamělosti nebo deprese provázejí děti v době nouzového stavu. S těmito problémy se nyní častěji obrací na Linku bezpečí. Kvůli psychickým problémům svých potomků se ozývají také rodiče. Vyplývá to z dat, která webu ČT24 poskytla mluvčí neziskové organizace Regina Jandová. Provoz Linky přitom komplikuje karanténa nebo onemocnění jejích zaměstnanců.

číst dál